Moaña se va confrunta acum cu Mondariz, Erizana și Sanxenxo

Știri salvate în profilul dvs.

pierderii

Un moment al meciului Estradense-Moaña. // Barnaba/Luismy

Rezultat prost, sentimente pozitive. Acesta este rezumatul meciului lui Moaña împotriva liderului. Cei de la O Morrazo au pierdut cu 2-0 în fața liderului, dar în ciuda acestui rezultat advers, antrenorul lor, Miguel Fernández, subliniază că în A Estrada „probabil jucăm cel mai bun joc de până acum din acest sezon”. Oamenii lui O Morrazo au cântărit faptul că sunt încă o echipă în construcție, în timp ce Estradense este o echipă gata pregătită, care are o dinamică pozitivă. "Prima repriză a fost foarte bună. Am avut două sau trei șanse foarte bune de a avansa și nu ne-au creat niciun pericol. Dar în minutul 44 o lovitură de colț în favoarea noastră s-a încheiat cu o piesă în care au marcat 1- 0 "își amintește tehnicianul moañeses.

Acest gol a fost o lovitură, unul dintre acele așa-numite goluri psihologice la marginea pauzei și care i-a obligat pe Moañeses să se deschidă mai mult de la începutul reprizei a doua. Sentimentele lui Moaña împotriva echipelor din zona superioară sunt pozitive, deși nu s-au tradus doar în rezultate. „La Bande am meritat mai mult și împotriva lui Estradense mult mai mult”, spune antrenorul său. În ciuda tuturor, Moaña este al șaptelea cu 15 puncte. Desigur, acum se confruntă cu o săptămână foarte complicată, cu trei jocuri. Mai întâi îl primește pe Mondariz, miercuri îl vizitează pe Erizana și apoi îl primește pe Sanxenxo.