Real Madrid trece printr-o noapte întunecată după egalitatea blândă împotriva Atlético de Madrid în derby și startul fals în a doua zi a Ligii Campionilor prin egalarea 2-2 împotriva modestului Bruges din Belgia. Un rezultat care l-a lăsat cu puțină marjă de eroare pentru a se califica în optimile de finală.

motive

Sâmbătă, bezeașele vor găzdui Granada la Bernabéu. O întâlnire care poate fi impulsul de care are nevoie echipa pentru a câștiga încredere și a inversa începutul neregulat de sezon. Zidane are în pachetul său o carte a cărei victimă preferată este Nasridul.

James Rodriguez și-a pierdut slujba de plecare după un început bun. Colombianul a lăsat sentimente bune în cele patru jocuri anterioare duelului împotriva lui Atleti fiind generatorul jocului ofensiv al casei albe. Angajamentul său a fost văzut și în faza defensivă, așa că a fost surprinzător faptul că a fost demis pentru ultimele două jocuri.

Cu toate acestea, fotbalul este una dintre oportunități, iar stânga are una excelentă pentru a confirma că poate scoate Real Madrid din pot. Granada a suferit cel mai bun James și vreau să îl ratific. Cucuteño a fost măsurat de cinci ori împotriva lui Rojiblancos în acele cinci jocuri pe care a fost victorios.

În primul său an la Madrid, s-a confruntat de două ori cu „Matagigantes”. Primul meci a fost disputat pe stadionul Nuevo Los Cármenes și a fost în favoarea Realului printr-un voluminos 4-0, internaționalul de cafea a jucat cele nouăzeci de minute, raportate cu două goluri și și-a semnat primul dublu îmbrăcat în alb.

În retur în același an, Real Madrid a înscris un răsunător 9-1 la Santiago Bernabéu. Rodríguez Rubio a fost primul bază, a pus două pase decisive, una pentru Cristiano și alta pentru Benzema, și lăsat în aplauze la 61 'pentru a face loc lui Jesé.

Pentru 2015/2016 a revenit pentru a fi primul bază în singurul meci pe care l-a jucat în ligă împotriva Granada. A fost pe teren 61 de minute și Real Madrid a câștigat din nou la Nuevo Los Cármenes cu 2-1 în scorul final.

În ultimul său sezon înainte de turul Germaniei, James s-a confruntat cu Rojiblancos în ambele meciuri din ligă. În primul meci a înscris 46 pentru Kroos, prima sa înlocuire împotriva lui Granda, dar tendința a continuat și Madridul i-a dat o mână cu un răsunător 5-0.

Prima lui vrăjeală cu Real Madrid a trebuit să se termine la fel cum a început. În calitate de Vizitatori, bezeașele au câștigat cu 4-0 o dublă a mijlocașului columbian în doar 11 minute de joc.

În această sâmbătă, James speră să-și continue seria bună în meciurile cu Granada și taxează pentru momentul unui Madrid care ajunge cu sânge în ochi și are nevoie de o victorie categorică.