Sevilla a pierdut cu 2-1 la Krasnodar în runda a doua a grupei J din Europa League și a recunoscut prima înfrângere din acest sezon în turneul pentru care este de cinci ori campion.

Sevilla a pierdut cu 2-1 la Krasnodar în runda a doua a grupei J din Europa League și a primit prima înfrângere în acest sezon în turneul la care sunt de cinci ori campioni, într-o confruntare în care au preluat conducerea în prima repriză., dar rușii, care au lovit bara transversală de trei ori, au revenit în a doua.

rusia

Echipa spaniolă nu s-a simțit niciodată confortabilă și, cu creierul său, argentinianul Éver Banega, dezorientat într-un mijloc în care nici nu a găsit prea mult ajutor în Roque Mesa și Nolito, a generat puține sosiri, mai concentrate pe acoperirea golurilor din spate împotriva unui Krasnodar care, datorită fizicii sale, a apucat zona centrală și a eliberat cu atacuri verticale.

Acestea au fost intermitente și nereușite, ca într-un șut din fața suedezului Viktor Claesson, golgheterul său, la scurt timp după ce a început ciocnirea, iar acest lucru a fost mulțumit de Sevilla într-o primă repriză proastă, în care Pablo Machín a fost foarte greșit.

O ocazie la marginea primului sfert de oră de Muriel, care nu s-a conectat bine cu șutul său la centrul brazilianului Arana, un șut înalt de la Promes și altul departe de Arana a fost bagajul ofensiv al Sevillei, care, încet și cu distrageri în spate au fost depășiți.

Cu un șut chilian, după o mare lovitură liberă a ecuadorianului Ramírez pe care Vaclík a respins-o, georgianul a culminat revenirea echipei sale cu 2-1 înainte de dezamăgirea jucătorilor de la Sevilla.

Arbitru: Martin Strombergsson (Suedia). Fără mustrări.