El a continuat la Murcia cu golul lui Kun Agüero, dar mai târziu a dat înapoi și nu a putut evita egalul

Știri salvate în profilul dvs.

este

Perea îl apasă pe De Lucas, în meciul La Condomina. francisco bonilla/reuters

Atlético de Madrid de pe vremea după ce Fernando Torres este încă blocat și continuă fără să știe ce este victoria în Liga, după ce a ratat ieri o șansă bună în Nueva Condomina de Murcia împotriva unui rival care chiar a meritat victoria (1-1).

Echipa rojiblanco, care are nevoie de puncte după un rău început de campionat, a început bine meciul și a ieșit pe teren cu decizia de a relua în curând ciocnirea pe pistă.

Dominația oamenilor lui Javier Aguirre a fost clară în primul sfert de oră și, după un șut periculos al lui Raúl García din afara zonei, care a ieșit, a fost 0-1.

Argentinianul Kun Agüero a controlat mingea în interiorul zonei locale și a plasat un șut strâns care, după ce a lovit stâlpul drept al cadrului lui Notario, a ajuns în spatele porții.

Murcia a căutat o reacție, mai ales cu incursiuni pe aripa stângă a Regueiro uruguayan, în timp ce Atlético și-a permis să fie dominate într-un mod de neînțeles, deși golul de egalitate nu a sosit decât în ​​minutul 80, într-un șut excelent al lui Gallardo.