Echipa lui Messi a fost eliminată din Liga Campionilor după o înfrângere istorică împotriva Bayern München.

Barcelona a rămas în afara Ligii Campionilor după o umilitoare înfrângere cu 8-2 în fața Bayern München. Echipa germană nu a avut milă împotriva echipei catalane și a profitat de ocaziile pe care le-a avut pentru a sigila o victorie istorică, despre care cu siguranță se va vorbi mult timp. Și, bineînțeles, cum nu putea fi altfel, memele nu au durat mult să inunde rețelele Messi ca una dintre cele mai vizate.

memele

Trecuseră doar 3 minute când Thomas Muller a deschis scorul. Cu toate acestea, puțin mai târziu, Barcelona a egalat datorită unui gol împotriva lui Alaba. Cu toate acestea, nemții s-au întors în joc și între minutele 21 și 31 au marcat 3 goluri pentru a merge cu 4-1 la pauză.

În minutul 57, Luis Suárez a redus cu piciorul stâng. Se părea că acum spaniolii ar putea reveni, dar doar 5 minute mai târziu era 5-2.

După o lungă perioadă de timp în care nemții au avut șanse mai clare, golurile lui Lewandowski și Coutinho au sosit pentru a sigila finalul 8-2.

După rezultatul neașteptat, rețelele de socializare au fost pline de meme, dintre care multe au fost vizate Messi.