Clubul Barreño Lee Do Kwan a obținut rezultate excelente în Cupa Federației de Vest de Taekwondo Olimpic, desfășurată în acest weekend la Mairena de Aljarafe, Sevilla. Lee Do Kwan a participat la Cupa Federației cu nouă concurenți și a revenit cu patru medalii, fiind rezultate destul de bune care arată că cariera are perspective foarte bune pentru viitor.

obține

Delegata sportivă a Consiliului municipal Los Barrios, Sara Lobato, a dorit să-și arate „satisfacția” și „să felicite public jucătorii de taekwondo și clubul Lee Do Kwan pentru aceste rezultate excelente obținute”.

La categoria pentru copii: Iñaki Churruka, cu o greutate de -40 kg, a câștigat aurul și a câștigat 3 lupte. José García, în -32 kg, a câștigat Bronzul, a câștigat 2 lupte și a pierdut în semifinală. Alejandro Sánchez, la -28 kg, a câștigat 2 lupte și a pierdut în sferturile de finală. Ishak Raziki, în greutate -36 kg, a pierdut în primul meci.

La categoria Precadet: - Olivia Socas, în -45 kg, a obținut medalia de bronz; Valeria Rojas, în -33kg, Bronz; iar José A. Peño, Alex Zhukov și Juan Piñer au pierdut în primul meci.

Jucătorul de taekwondo Víctor Sánchez, cântărind -29 kg, reprezentând Clubul Las Marismas de Palmones, nu poate trece prima luptă.

Luptătorii clubului Lee Do Kwan vor merge sâmbătă viitoare la Vilches (Jaén) pentru a participa la Campionatul Andaluz Junior cu doi concurenți.