Știri salvate în profilul dvs.

doua

Real Oviedo: Javi, Davo, Ernesto, Mario García, Pelayo (Juan, min. 82), Mario Castro, Omar (Naredo, min. 69), Jonás (Aníbal, min. 77), Moisés (Santi, min. 82), Nacho și Jandro.

Deportivo: Darío, Hugo, Marcos Caridad, Rochela, Raúl, Geri (Dani Eume, min. 78), Dani Bea (Óscar, min. 81), Juan, Benito (Luis Ángel, min. 89), Añón (Agustín, min. . 89) și Chirri.

Goluri: 1-0, min. 9, Nacho; 1-1, min. 45, Geri; 1-2, min. 66, Marcos Caridad; 1-3, min. 77, Juan și 1-4, min. 90, Luis Angel.

Arbitru: Roldán, asistat de Álvarez și Fernández Corral, nu a arătat nicio carte.

Liderul categoriei, Deportivo, a scăpat de Oviedo în a doua repriză. Localnicii au trecut în față pe tabela de marcaj, dar galicienii au egalat la marginea pauzei în repriza a doua și au atins trei noi goluri care și-au certificat superioritatea față de un Oviedo care a fost bine în secțiunea inițială.