Perfumerías Avenida, odată cu pierderea lui De Souza, cedează în fața lui Ekaterinburg și a „giganților” săi, 60-50, într-un meci care a reușit să se mențină la nivel până în ultimul minut.

ekaterinburg

da întotdeauna se presupune că a juca împotriva Ekaterinburgului în feudele lor este foarte complicat, Perfumerías Avenida a devenit puțin mai dificilă ore înainte de începerea șocului când jos de la Erika De Souza, afectată de un proces viral ca un alt tovarăș, deși în câmpul ei cu indispoziție totală să sară pe pistă. Echipa Salamanca și-a pierdut '5' cu mai multă greutate în zonă tocmai pentru față unei echipe care are cel mai mare „centru” din întreaga Euroligă, Brittany griner.

De fapt, acest Ekaterinburg fără Diana Taurasi are în pivotul nord-american chiar acum marea sa referință. Toate piesele sale de atac încep cu premisa lui căutați-l ca prima opțiune și apoi se caută alternative din exterior dacă găsesc pe cineva capabil să oprească 2'06 al lui Griner. Acest lucru s-a întâmplat odată cu începerea jocului, deși a găsit echipa rusă o cale care în atac dădea răspuns la punctele locale Griner și Meesseman. A făcut-o pe parcursul primului trimestru, cu succes exterior de la Silvia Domínguez și Chrissy Givens și câteva probleme în interior. Acolo, depășirea turnului Ekaterinburg, care acumulează multe minute pe pistă, devine o adevărată aventură.

În orice caz Echipa lui Ortega a rezistat bine care a terminat primele zece minute cu două puncte de la Moss pentru a plasa 16-16.

Când se afirmă că sunt momente pierderea unei stele strălucitoare poate fi chiar utilă Nu se face ușor, mai ales când se întâmplă, ca în acest sezon, ca Taurasi să fi pierdut „sentimentul” cu janta și chiar cu dorința de a juca. Fără ea există alții care petrec mai mult timp pe pistă și vor să o mănânce pentru a profita de ele și că, de exemplu, este cazul Beliakova care a câștigat proeminență în atac și, de asemenea, în spate, deoarece În apărare, echipa rusă mai aplică ceva mai mult - fără excese, bineînțeles - și asta în cele din urmă arată. Atacantul rus a marcat cinci puncte la rând pentru a-i oferi echipei sale primul avantaj, 25-18, și a forțat-o pe Ortega să solicite un timeout.

Avenida a pierdut o mână pe exterior și pe interior sau Griner sau Sanders și-au blocat pitch-urile, astfel încât touchdown-ul s-a oprit în timpul celui de-al doilea trimestru care sa încheiat 2 + 1 de la Griner și un coș de la Nicholls pentru a părăsi duelul la 28-20.

Este adevărat că echipa Salamanca îi era greu să înscrie, dar un semn bun este că nu l-a părăsit pe proprietar, păstrase concentrarea în urmă și minimizase daunele. O distanță accesibilă pentru odihnă oferă întotdeauna speranță și ce jucat a fost să arate versiunea bună a camerelor a treia pentru că atunci ar putea exista posibilități. Și dacă echipa Salamanca ar fi arătat-o ​​într-un al treilea sfert foarte complet în general.

Primul Punctele Givens, Elonu și Nicholls și munca bună în spate au dat încredere echipa care a intrat și ea în joc, 28-27 și a ridicat îndoieli pe banca locală care a rotit jucătorii în căutarea unui cvintet cu soluții. Griner nu a mai ajuns atât de ușor la priză, deoarece uzura fizică ajunge să-și influențeze mișcările Ortega distribuie minute între „Las Lauras” și Robinson. Nord-americanul a egalat jocul, 31-31, și chiar Avenida a fost în avantaj, 34-39 cu două minute pentru a termina sfertul care a terminat cu un punct în sus, 38-39.

Am avut joacă jocul în zece minute. O cameră în care calitatea Meesseman să ofere echipei sale punctele care i-au permis să preia comanda. O mână mică a avut și trio-ul de arbitraj care tot ce s-a întâmplat în zona Ekaterinburg a încetat să mai bipe Deși, în cele din urmă, se vede că acest lucru trebuie contat în Euroligă și mai mult pe pistele în care niciun străin nu tusea de obicei.

Cu patru minute în jos și trei minute de joc, trebuia să riști să te aperi și să vâslești în atac și, de fapt, Silvia Domínguez a ratat literalmente un triplu pas cu care Avenida ar fi preluat comanda. Acolo s-a scăpat ultima ocazie, deoarece echipa locală și-a găsit salvarea specială din lovitura liberă. Acolo și cu punctele lui Beliakova au luat salteaua pe care trebuiau să o considere legată.