Aviles | 29 · 11 · 16 | 01:37

victorii

Distribuiți articolul

Plin de victorii weekendul trecut pentru echipele din regiune care joacă în Prima Divizie Feminină. Hispano de Castrillón l-a bătut (7-1) pe jucătorul de jos Grisú, care încă nu știe victoria în cele nouă jocuri pe care le-a jucat. Castrillonenii au început cu Sheila, Natalia (Andrea, min. 53), Elena (Paula, min. 61), Covadonga (Arancha, min. 58), Sara, Ana, Silvia, Sonia, Lucía, Eva María și Emma (Silvia Novo, min. 68). Lucía, Elena au marcat de două ori, Eva María, Sara și Ana.

Femiastur B a învins-o pe Gijón FF (1-5), după ce a revenit în repriza a doua cu un hat trick de la Marina, și goluri de Paula și Janire. Au jucat pentru Femiastur B, Cristina, Andrea (Nerea, min. 26), María, Alba, Paula, Ainara (Janire, min. 57), Noelia, Lucia (Yaiza, min. 66), Jennifer, Nuria (Verónica, min. . 46) și Marina.

Las Vegas l-a învins pe San Juan de la Carisa (3-6) într-un meci impresionant al lui Coral, care a marcat cinci goluri. Marlen a finalizat victoria. Au jucat pentru corverane, Aisaya, Coral, Paula, Pau, Tamara, Vero, Arianne, Canal, Lucia, Paola și Marlen. Au jucat și Mara, Mari Luz și Luci.

Meciul a fost un monolog din Las Vegas, care a făcut totul timp de 90 de minute.