Noua înfrângere a Molii Ceuta 0-2 împotriva unui alt cocoș din categorie, Sevilla FC, într-un joc serios propus de echipa de macrou care, în ciuda faptului că a purtat greutatea meciului Sevilla în prima repriză, abia a avut șanse de gol, cu excepția celor două goluri pe care au venit aproape consecutiv, în același mod, doi internați pe aripă, revărsând aripile și centrul central și jos la stâlpul îndepărtat, cu lovituri din plăcerea lui Diego.

ceuta

În a doua repriză, Polillas și-a schimbat schema și a da intrare la doi jucători de băuturi răcoritoare părea să dea un nou aer echipei, găsind sosiri în zonă, în a doua repriză Sevilla a tras doar o lovitură înaltă în poarta locală, în timp ce echipa Macrou l-a obligat pe portarul său să facă 2 intervenții de merit pentru a evita poarta locală și mai multe sosiri periculoase care au fost zădărnicite de apărarea sa.

Joc bun în linii generale care îl lasă pe Polillas fără scor dar cu gust bun pentru următoarele meciuri.

Polillas a jucat cu Javi Casanova, Mario, Bruno, Javi García, Sakho (Carlos Quero, 67 '), Álvaro, Haron (Berruezo, 46') Juanma (Juanmi, 81 '), Salguero (Sweli, 46'), Alain și Faissal,

Sevilla FC a făcut-o cu Matías, Marcheño, Otero, Darío, Salas, Luis, Arcos (Álvaro, 89 '), Bueno (Cortés, 80'), Diego (Pablo, 68 '), Alexnadro (Rubén, 80') și Ismael Salguero (Navas, 89 ').

Ambele goluri au fost marcate de Diego în minutele 28 și 31 din prima repriză.

Ședința a fost condusă de arbitrul Diviziei a III-a Ceutí, Sergio Alcaraz Yáñez, care a fost asistat în formații de Antonio Pozo Fernández și Abdelmumin Mehdi Mohamed. El le-a arătat carton galben localnicilor Álvaro și Javi García, precum și vizitatorului Ismael Salguero.

Întâlnirea corespunzătoare celei de-a șaptea zile din cadrul grupei 4B a Diviziei de Onoare a Tinerilor s-a disputat la facilitățile terenului federativ ‘José Martínez Pirri’ cu ușile închise fără fani.

După această înfrângere, Polillas Ceuta rămâne în ultima poziție încă fără marcaj, în timp ce Sevilla FC este al doilea după Real Betis Balompié.