San Agustín CF nu a putut surprinde la Murcia, unde a pierdut ieri în fața lui Aljucer ElPozo FS în a doua semifinală a Clubului Infantil Infantil de Fotbal Futsal.

ridică

Campionul ceutean, care a fost la înălțime, a căzut cu un rezultat final de 7-3 împotriva gazdelor într-un meci în care a fost mereu la remorcă.

Cei lui Luis Jiménez au acuzat primele două goluri inițiale. Chico i-a pus pe școlari în meci, dar localnicii au răspuns cu un nou gol în minutul în care a sosit primul augustinian.

Alamillos, în 16, a pus un 4-2 plin de speranță, rezultat cu care s-a ajuns restul. Înainte, Pedro Pablo marcase pe propria ușă.

În a doua jumătate, incertitudinea a rămas în ciuda obiectivului timpuriu al lui ElPozo. Dar San Agustín a continuat să reziste, reușind să înscrie prin Alamillos într-o fază dus-întors. Chico a avut două ocazii clare, iar Jesús a terminat bara în cele mai bune momente ale jocului de macrou.

Cu 5-3, și cu 7 minute pentru final, nu a fost nimic decis. Murcienii au profitat de ocaziile lor de a fora golul macrou de două ori și de a lua victoria împotriva unui San Agustín care a făcut tăierea (7-3).

Rănirea lui Ángel în această reluare (entorse la gleznă), un jucător greu în echipa Ceuta, a ajuns să ne epuizeze echipa.

În cealaltă semifinală, FC Barcelona nu i-a dat opțiunilor lui Toledo FS, pe care le-a învins cu 7-1.

La rândul său, campionul ceutean se întoarce acasă după un sezon plin de succese pe care nu a reușit să-l culmine calificându-se în marea finală de mâine (11:45).

Deși macroul echipei nu a intrat în finală, simplul fapt de a fi printre cele mai bune patru din Spania este deja un semn al muncii excelente pe care au reușit să o desfășoare.