Valencia CF pierde împotriva lui Eintracht afectată de jucători autohtoni și cu marea performanță a lui Viera și Piatti

Valencia a încheiat jocurile de pregătire cu prima lor înfrângere din presezon, după ce a pierdut cu 2-2 în fața Eintracht la Frankfurt, un scor excesiv pentru meritele ambelor echipe.

pretezonului

Mauricio Pellegrino a aliniat un unsprezece de start neobișnuit, jucătorii care s-au bucurat de cele mai puține minute în această vară și mai mulți jucători de casă, după ce au părăsit o bună parte din jucătorii din Spania care l-au învins pe Tottenham la Mestalla joi.

În ciuda înfrângerii, Valencia a oferit o imagine bună, într-un meci în care s-au remarcat Jonathan Viera și Pablo Piatti, folosind bine minutele oferite de antrenorul lor, bine susținute de Pablo și Parejo.

Echipa germană a ieșit mai conectată la terenul de joc împotriva unei timide Valencia care după douăzeci de minute pierdea deja cu 2-0, după două goluri aproape consecutive de la Eintracht.

Mulți au trezit Valencia care s-au trezit în atac la sunetul pe care l-a marcat Jonathan Viera. Mijlocașul Canarian a jucat un perete bun cu Piatti, iar argentinianul a redus distanțele pe tabela de marcaj cu un șut uscat din față.

La reluare, echipa spaniolă a oferit cele mai bune minute de joc și Pablo a obținut tabelele, după un nou asistent de la Viera.

Valencia a jucat cu mare fluiditate și claritate în atac și când se părea că, în orice moment, avea să finalizeze revenirea, Eintracht a marcat într-un set.

Echipa „ché” l-a acuzat de ambele, aproape la fel ca plecarea lui Jonathan Viera de pe teren. După caruselul de schimbări, jocul a fost foarte deschis și Hoffer a închis contul echipei germane marcând cu 4-2 în secțiunea finală a meciului.

Fișa cu date:
4. Eintracht Frankfurt: Trapp, Butscher, Demidov, Oczipa, Jung; Inui, Schwegler, Aigner, Rode, Meier și Occean.

Au mai jucat: Anderson, Celozzi, Lanig, Mathour, Kittel, Kohler, Hoffer, Meier
2. Valencia: Alves, Barragán, Rami, C. Delgado, Salva Ruiz; Albelda, Parejo, Pablo, Bernat; Viera și Piatti.

Au mai jucat: Portu, Alcácer, Feghouli, Quintanilla,
Goluri: 1-0, m.20: Aigner. 2-0, m.22: Occean. 2-1, m.26: Piatti. 2-2, m.51: Pablo. 3-2, m.62: Occean. 4-2, m.81: Hoffer.

Arbitru: Viktor Kasai. L-a admonestat pe Demidov de către Eintracht.

Incidente: meci amical jucat pe stadion împotriva Commerzbank-Arena din Frankfurt