women

Rusa Vitalia Diatchenko este una dintre jucătoarele care a folosit clasamentul protejat pentru a participa la acest turneu, așa că este, fără îndoială, una dintre dulciurile extragerii, care tocmai a căzut în sarcina jucătorului de tenis de care ai cel mai mult nevoie.

Lucie Safarova vine la turneul care ar trebui să schimbe totul pentru ea la fel cum a făcut-o anul trecut. După un turneu incredibil, tenismena cehă a reușit să stea în finala turneului și a câștigat turneul de dublu, în două săptămâni magice pentru ea pe care nu le va uita niciodată. Realizarea a fost unică pentru ea, dar de atunci următoarele 12 luni au fost marcate de dezamăgiri, performanțe slabe și accidentări, ajungând aici cu conștientizarea faptului că ar fi un miracol să repetăm ​​rezultatul. Norocul pentru ceh este că, odată ce acest turneu s-a încheiat, va fi eliminată greutatea mare de a fi finalistă și de a apăra atât de multe puncte și va putea străluci din nou fără nicio presiune.

Apără-ți finala aici și fă-te să te atingă de un jucător de tenis situat pe poziția 223 din clasament și care a jucat doar 2 jocuri în tot anul săptămâna trecută într-un ITF din Tunisia unde a pierdut foarte clar cu Voskoboeva, este un cadou minunat că mă îndoiesc că Lucie o va lăsa să scape. Chiar și așa, presiunea din jurul ei este enormă, așa că cel mai bine este să nu jucăm un joc în care nu știm cum este Diatchenko fizic și cum este Lucie mental. Taxe ridicole.