Echipa ratifică calificarea pentru faza grupelor Europa League după ce a învins cu 5-0 în prima manșă

Știri salvate în profilul dvs.

nueva

Villarreal a câștigat 1-2 în Belarus împotriva lui Dnepr Mogilev și a ratificat calificarea pentru faza grupelor din Europa League, fără a da nicio opțiune unui rival care a învins deja (5-0) în prima manșă.

Villarreal va fi în tragerea la sorți mâine după un meci câștigat de jucătorii mai puțin obișnuiți din echipă și în care echipa și-a arătat superioritatea pe tot parcursul meciului, chiar și atunci când a pierdut 1-0 în prima perioadă.

În ciuda controlului inițial al jocului, echipa din Belarus, impulsionată de publicul său, a fost foarte implicată în meciul din prima repriză și, cu prima ocazie, a reușit să înscrie înainte de minutul douăzeci.

Echipa spaniolă nu s-a prăbușit și înainte de pauză, în ultima joacă din prima repriză, a egalat prin jucătorul Cupei Mondiale braziliene Nilmar.

Villarreal a fost solid și după pauză, deși a avut un nou obstacol în expulzarea, din cauza acumulării de precauții, a mijlocașului Cristóbal în minutul 67.

Dnepr și-a pierdut puterea, Villarreal a reușit clar meciul până la finalul meciului și chiar în ultimul minut au marcat un gol care le-a dat victoria, obținută de Marco Ruben, care intrase în a doua perioadă.

Fișa cu date:

1 - Dnepr Mogilev: Kapantsov; Karpov (Karpovich, m.90), Gonchar, Obrazov, Zhevnerov, Shuneiko, Bychanok, Iurchenko, Tereschenko, Turlin (Tupchiy, m.80) și Ziankovich.

2 - Villarreal: Juan Carlos, Mario Gaspar, Catalá, Kiko, Joan Oriol, Musacchio (Marchena, m.55), Matilla, Cristóbal, Jefferson Montero, Nilmar (Marco Ruben, m.60) și Altidore (Cani, m.71) ).

Obiective: 1-0, m.19: Iurchenko. 1-1, m.45: Nilmar. 1-2, m.90: Marco Ruben.

Arbitru: Firat Aydinus (Turcia). El l-a admonestat pe localul Obrazov și l-a expediat pe Cristóbal pentru Villarreal pentru un dublu avertisment (m.67).

Incidente: Etapa a 2-a a turului de calificare UEFA Europa League disputat pe stadionul Spartak din Mogilev în fața a aproximativ 6.000 de spectatori.