NEW ORLEANS (AP) -- Drew brees a ieșit la pauză, cu o accidentare la coaste, după ce a aruncat doar 76 de metri și un touchdown, dar Alvin kamara a marcat de trei ori și apărarea lui New Orleans sufocat San Francisco pentru a ajuta duminica aceasta Sfinții pentru a asigura o victorie cu 27-13 asupra 49ers.

Drew brees

Rănirea la Drew brees se pare că s-a întâmplat când atacantul defensiv Kentavius ​​Street a făcut un fault pe un sac în care s-a aruncat către fundașul de 41 de ani și a aterizat direct asupra lui. Oficialii au stabilit că Street a încălcat "regula greutății" NFL, care interzice apărătorilor să cadă cu toată sau cea mai mare parte a greutății lor pe un fundaș fără apărare.

Fundașul a ratat doar două jocuri după lovitură și a revenit pentru a treia pasă în jos Alvin kamara ceea ce a dus la un touchdown de 2 curți care a egalat scorul la 10 puncte.

Drew brees a continuat să joace restul perioadei a doua, completând cinci din șase pase într-o unitate ofensivă de două minute pentru un touchdown de trei Alvin kamara care a făcut 17-10 chiar înainte de pauză.

Dar când a început a doua repriză, Jameis Winston a intrat în instanță în timp ce Drew brees Stătea cu casca pe bancă. Jameis Winston a finalizat șase din 10 pase pentru 63 de metri.

La rândul său, Nick Mullens a aruncat pentru 247 de metri și un touchdown de patru metri către Brandon Aiyuk în prima serie ofensivă de San Francisco, dar a fost interceptat și de două ori pe teritoriul Sfinții.