Talavera continuă să scadă după ce a remizat 0-0 pe teren propriu împotriva lui Gernika

CF Talavera a pierdut ieri o mare oportunitate de a părăsi locul retrogradării după ce a remizat 0-0 la El Prado împotriva lui Gernika într-un meci marcat de starea terenului de joc, foarte repede din cauza apei care a căzut în mare parte din meci. Cea mai bună șansă de a înscrie a fost pentru echipa Talavera care nu a profitat de un penalty executat de Perales în minutul 7 al jocului.

oportunitate

Talavera a fost a anulat un gol marcat de Víctor Martinez în minutul 48 iar Gernika a văzut, de asemenea, cu arbitrul, pierde arbitrul murcian Campos Salinas, a anulat un alt gol pentru echipa bască înscris în minutul 88 de Santamaría, atât și conform asistenților pentru ofsaid.

Meciul de ieri la Municipal El Prado gros cu puține șanse de a înscrie și foarte frică să nu piardă de ambele echipe. Unul este Talavera de Fran Alcoy care nu poate să dea puncte acasă dacă vrea să continue în viață în acea luptă pentru permanența în categorie și care se remarcă foarte mult de acea teamă de a pierde care îi prinde de obicei picioarele și capul și un alt Gernika pe care îl are nu a vrut să facă greșeli pentru a adăuga acel mic punct care îl lasă la o victorie pentru a continua în al doilea „B” sezonul viitor.

În aceste condiții, a avut loc un joc în care frica de a pierde și de a face greșeli a depășit dorința de adăugați cele trei puncte care în cazul lui Talavera i-ar fi permis alb-albastrilor să părăsească locurile retrogradării. Permanența Talavera a trecut, potrivit lui Alcoy, pentru adăugarea celor 12 puncte de acasă, lucru care nu mai poate fi îndeplinit după puncția de ieri.

Ascultă-l aici pe antrenorul lui CF Talavera, Fran Alcoy.

Browserul dvs. nu acceptă sunet HTML5

Următorul meci pentru CF Talavera, Vinerea Mare la ora 11:30 în terenul Portugalete, echipă care ocupă penultima poziție cu 22 de puncte 9 distanță de un Talavera care va avea victime sigure ale răniților, Bernabé, Iván Pérez și Gonzalo plus cea a sancționatului Oscar Prats.