Spania a suferit prima pierdere a Cupei Mondiale în fața Rusiei cu 26-36. Echipa spaniolă trebuie să se aștepte la o poticnire din partea Suediei pentru a fi în semifinale.

Așa trăim Spania vs Rusia: Cupa Mondială feminină

Cu cronica petrecerii lui Enrique Ojeda închidem transmisia live a Spaniei-Rusiei. La 12:30 începe Suedia-Muntenegru decisiv, unde Spania trebuie să spere că Suedia nu va câștiga pentru a merge în semifinale. Vă mulțumesc foarte mult pentru că ați fost acolo și până data viitoare!

rezumat

În Rusia, marea figură a fost Yaroslava Frolova, care a înscris 9 goluri, bine susținută de cele cinci goluri ale lui Vikharyeva. A fost decisivă și portarul Anna Sedoykina, care pe lângă realizarea unui gol a făcut 13 salvări care au fost decisive în viitorul jocului.

Shandy Barbosa a fost astăzi cel mai bun marcator spaniol cu ​​6 goluri. Nerea Pena a obținut 4 și Alicia Fernández, Mireya González și Ainhoa ​​Hernández, câte 3

Succesul în fața porții a fost una dintre cheile jocului. Rusia a avut o eficiență de 72%, în timp ce Spania doar 53%

FINALĂ ÎN KUMAMOTO! Spania nu poate învinge Rusia și cade cu 26-36. Trecerea la semifinale va depinde de rezultatul Suediei-Muntenegrului, care va începe la 12:30 ora spaniolă

26-36 Gol Malashenko

26-35 Gol Lagina în gol gol

26-34 Gol de Sen a gol gol

26-33 Gol de Malashenko și timp liber de Carlos Viver. 2:30 până la capăt și Spania care trebuie să încerce acum să păstreze cea mai bună valoare medie

26-32 GOAL ALICIA FERNÁNDEZ!

25-32 GOL DE LA MIREYA GONZÁLEZ!

24-32 Golul lui Lagina din poarta sa

24-31 Gol Mihaylichenko

24-30 NEREA SCOREAZĂ PENALITATEA DE LA 7 METRI!

Șapte metri pentru Spania!

23-30 GOL DE LA SHANDY BARBOSA!

Sedoykina oprește la licitația Marta López! 13 opriri deja

22-30 Gol Illaroniova

Ambros Martín cere timp liber. 10 minute, șapte goluri pentru a reveni. Războinicii, în căutarea eroicului!

22-29 GOL DE LA NEREA PENA!

21-29 NEREA SCOREAZĂ PENALITATEA DE LA 7 METRI! Mai sunt 11 minute. SA MERGEM RAZBOINICI!

20-29 Gol Mihaylichenko

Vaselina Marta López nu intră!

Pierderea Spaniei și Sedoykina eșuează către o ușă goală de la scopul său

20-28 GOL DE LA ELI CESÁREO!

19-28 Gol Malashenko

19-27 JENNIFER GUTIÉRREZ OBIECTIV CONTRA!

Sedoykina se opri din nou. Un zid, 12 opriri îl poartă pe portarul rus

DARLY ZOQBI OPRIT!

O altă oprire de la Sedoykina!

18-27 GOL DE LA MARTA LÓPEZ!

17-27 Gol Mihaylichenko

17-26 GOL DE LA NEREA PENA DE LA 7 METRI!

16-26 Scopul Fominei

Schimbul de infracțiuni în atac

Bună apărare acum din Spania!

16-25 GOL DE LA MIREYA GONZÁLEZ!

15-25 Managarova marchează împotriva și îl întreabă pe Carlos Viver

15-24 Un alt gol de la Frolova. Este nevoie de 9 și fără eșec

15-23 Kuznetsova înscrie pe ghișeu. Această sângerare trebuie oprită.

15-22 Un alt gol al lui Frolova. Ia deja opt

15-21 GOLUL LUI AINHOA HERNÁNDEZ!

14-21 Răspundeți rapid Frolova. +7 Rusia

14-20 GOLUL AINHOA HERNÁNDEZ!

13-20 Gol de Vikharyeva

Sedoykina a oprit cei șapte metri ai lui Shandy Barbosa!

13-19 Golul lui Kutnesova pe ghișeu după o nouă oprire a lui Sedoykina

13-18 Gol Vikharyeva

13-17 GOLUL LUI JENNIFER GUTIÉRREZ!

12-17 Frolova înscrie de la șapte metri. Jucătorul rus are 6 goluri

Începe a doua parte! Scoateți Rusia!

Rusia a obținut o eficiență de 70% în atac, în timp ce Războinicii trebuie să se îmbunătățească în a doua jumătate cu 50% din prima repriză.

Shandy Barbosa a fost golgheterul Spaniei în această primă repriză cu 5 goluri, în timp ce în Rusia, Frolova a atins și 5 goluri

12-16 PAUZĂ LA DOMUL PARCULUI KUMAMOTO! Rusia pleacă cu un avantaj de patru goluri împotriva unei Spanii care a reacționat în secțiunea finală a acestei prime reprize și care va promite război în a doua repriză

12-16 GOL DE LA SHANDY BARBOSA!

11-16 Gol Managarova

Fault în atacul Spaniei!

O ALTĂ OPRIRE PENTRU SILVIA NAVARRO!

Și acum pentru Sedoykina lansarea Sole López

SILVIA NAVARRO STOP!

11-15 ȘAPTE METRI TRANSFORMATE DE ALICIA FERNÁNDEZ!

O altă oprire de la Sedoykina

10-15 Un alt gol al lui Gorshenina

Timeout solicitat de Ambros Martín, antrenorul spaniol care antrenează echipa rusă

10-14 ALICIA FERNÁNDEZ SCORURI DE LA ȘAPTE METRI!

9-14 Gol Gorshenina

Pierderea Spaniei

9-13 Scopul Makeeva

La traversă Vaselina lui Shandy Barbosa!

9-12 GOL DE LA SOLE LÓPEZ ÎMPOTRIVA!

8-12 GOL ALMUDENA RODRÍGUEZ!

7-12 GOL DE LA SHANDY BARBOSA!

O altă oprire de la Sedoykina după lovitura lui Sole López. Portarul rus face 5 salvări de 11 șuturi

6-12 Gol de Fomina

Pentru Sedoykina, încercarea lui Sole López de vaselină

6-11 Un alt obiectiv pentru Frolova

6-10 BARBOSA SHANDY SCOR DE LA ȘAPTE METRI!

5-7 Frolova înscrie pentru Rusia

5-6 INTERIOR BARBOSA SHANDY! MARE ÎMPOTRIVA!

4-6 GOL DE LA MIREYA GONZÁLEZ!

3-6 Un alt gol al lui Viakhyreva

3-5 GOL DE LA MARTA LÓPEZ PENTRU A TĂIA DISTANȚELE!

2-5 Un alt gol al lui Viakhyreva. Carlos Viver cere timp liber pentru a opri sângerarea

Incepe jocul! Obțineți Spania!

Salutări și bună dimineața! Bine ai venit la Transmisie în direct a meciului rundei principale a Cupei Mondiale de handbal feminin dintre Spania și Rusia. Întâlnirea începe la ora 7:00

Previzualizare Spania vs Rusia

Spania se confruntă cu Rusia (7:00), echipa condusă de spaniolul Ambros Martín, în a treia și ultima zi a clasei a doua a Campionatului European din Japonia din 2019, în care războinicii trebuie să evite înfrângerea dacă nu vor. terțe părți să ajungă în semifinale.

Spania

Discipolii lui Carlos Viver se confruntă cu un rival dur, singurul alături de spaniol care încă nu cunoaște înfrângerea în acest turneu. O provocare la mare altitudine pentru internaționalii spanioli care ieri dimineață s-au confruntat cu un test solicitant împotriva gazdelor. Spania a câștigat toate jocurile, cu excepția meselor împotriva Rusiei, care în cele din urmă poate deveni decisivă.

O victorie sau o remiză pentru Guerreras împotriva Rusiei elimină orice fantomă, fără a fi nevoie să aștepte (12:30) Suedia-Muntenegru, deoarece semifinalele ar fi asigurate. Spania are +18 avantaje de gol și Suedia, cu +12.

AS de urmat: Alexandrina Barbosa

Rusia

Rusia, la rândul său, ajunge cu bagajul trofeului la Jocurile Olimpice de la Rio 2016 și medalia de argint la EHF EURO 2018, ceea ce îi face să fie clar favoriți pentru titlu. Printre rândurile sale se numără jucători de nivel înalt, precum veterana portar Anna Sedoykina, cu un palmares copleșitor în spatele ei, sau tânăra fundaș central Yaroslava Frolova care, în acest moment, este golgheterul pentru ruși.

O remiză ar servi ambelor echipe pentru a-și îndeplini obiectivele respective până acum: Rusia ar termina pe primul loc în grupă și Spania ar intra în semifinale fără a depinde de terți. Suedia va fi eliminată automat.