putut

La Canyada C.F.S. 0

Alineație: Quique (P), Carlos Moyá, Javi, Andrés și Jacobo
Înlocuitori: Pablo, Sergio, Rober, Carlos de Rosa, Diego, Alex și Adri

Joc de seară la centrul sportiv La Canyada împotriva clasamentului al optulea din ligă, pe care tinerii au obținut o remiză în prima manșă. După întoarcerea fallelor, tânărul a primit-o pe Chelva acasă, cu mentalitatea de a putea obține 3 puncte.

Jocul a început cu o tinerețe foarte fermă, purtând greutatea jocului, dar fără nicio finalizare. Pe de altă parte, echipa vizitată a trăit în pase lungi de la portar la pivot, jocuri de strategie și șuturi cu toc. Și așa a venit golul în deplasare. A fost minutul 10, când o nepotrivire în bariera unei aruncări a făcut-o pe Chelva să meargă înainte pe tabela de marcaj. Nu a fost un motiv să coboare brațele și este că localnicii au continuat să suporte greutatea jocului, dar tot nu au terminat în poarta opusă. Ceea ce te face să câștigi jocuri în acest sport este să bagi mingea în poartă. Din nou, o altă eroare în apărare, de data aceasta într-o schimbare de mărci a dus la 0-2 împotriva, rezultat cu care s-ar ajunge la pauză.

După reluarea celei de-a doua perioade, mentalizând echipa că se poate obține ceva pozitiv, posesiunea a continuat să fie menținută și de data asta da, au început să tragă la poartă. Dar mergeți pe căi, împușcături la nori, la păpușă, la băț. Văzând ușurința cu care Chelva și-a marcat golurile, tinerii au început să scadă de la 0-3, mergând din ce în ce mai puțin și ajungând la finalul meciului cu 0 la 5.

Meci pentru a uita față în ușă, deoarece a fost primul și, sperăm, ultimul în care echipa adversă a reușit să-și mențină obiectivul la 0.