Sportivii ucraineni au câștigat două medalii la Campionatul European de box desfășurat în capitala Bulgariei.

european

Tetyana Kob, participantă la Jocurile Olimpice din 2016, a câștigat medalia de argint, a informat Ukrinform serviciul de presă al Ministerului Tineretului și Sportului.

„Tetyana, care a evoluat la categoria de greutate de până la 51 kg, a învins-o pe italianca Roberta Mastarda cu 3-0 în optimile de finală. Cu același rezultat, lupta s-a încheiat în sferturile de finală cu atleta din Turcia, Istik Neriman. În meciul din semifinale, Tetyana a învins-o pe Sandra Drabik din Polonia cu 2-1, dar în final a pierdut cu 0-3 în fața boxei rusești Elena Savelieva ”, a declarat serviciul de presă.

În plus, Tetyana Petrovych a câștigat medalia de bronz la greutatea de până la 69 kg.

Prezent

Când citați și utilizați orice material de pe Internet, este obligatoriu să plasați un hyperlink direct, deschis motoarelor de căutare pe Internet, la articolul citat, care nu este mai mic decât primul paragraf al textului ukrinform.es. Mai mult decât atât, este posibilă citarea materialelor traduse din mass-media străină, atâta timp cât există un link către site-ul ukrinform.es și site-ul web pentru mass-media străină. Citarea și utilizarea materialelor în mass-media offline, aplicații mobile, smart TV, este posibilă numai cu acordul expres scris al Ukrinform. Știrile și publicațiile marcate ca „Publicitate” și „PR”, precum și articolele din secțiunea „Comunicări” sunt publicate ca anunțuri. Responsabilitatea pentru conținutul său este suportată de agentul de publicitate.