Mexico City/14.10.2020 20:33:25

julio

Ce s-a întâmplat cu eroul băiat al Campionatului Mondial de Dublu? Ne amintim cu toții Julio „Mumia” Gómez ca una dintre marile figuri ale Mexic că a cucerit Cupa Mondială U17 în 2011, în special pentru acel meci de semifinală împotriva Germaniei în care a încheiat sângeroasă și cu bandaj în cap, dar autor al unui chilian.

bine, Au trecut anii și nu au tratat-o ​​cu blândețe pe mumie atât din punct de vedere fizic, cât și în cariera sa, deoarece a fost o promisiune națională, a ajuns în uitare și astăzi joacă în Liga de fotbal mexicană cu Real San José, în care este regizat de Raul gutierrez, Antrenor campion al Cupei Mondiale la stadionul Azteca.

Ce s-a întâmplat cu Julio ‘Momia’ Gómez?

După titlu cu Tricolor, Gomez a fost văzut ca unul dintre pariuri mari din cariera din Pachuca, dar profesional nu a fost niciodată cineva relevant și rătăcirea lui prin fotbalul mexican l-au dus în acest 2020 în primul sezon din istoria LBM.

Real San José a câștigat dreptul de a juca primul joc din Liga de fotbal după ce a câștigat Turneul amical pentru tine. A apărut Mumie ca titular și cu cămașa 10, dar cu evident supraponderal care uneori îl obliga să se oprească pe teren pentru a respira.