ȘTIRI

Cronicile #CachorrosCultu noastre

Filiala CD Villa de Simancas 3-2 Jupiter Leonés Alineație: Pedro, Mouafak, Sergi, Álex Díez, Dayero, Álex Gómez, Marco, Tareq, Sergio, Valentín și C .

Cultural 25.04.2017 11:42

cultural

CD Villa de Simancas 3-2 Jupiter Leonés

Aliniere: Pedro, Mouafak, Sergi, Álex Díez, Dayero, Álex Gómez, Marco, Tareq, Sergio, Valentín și Chiqui

Tineret A
Cultural y Deportiva Leonesa 5-0 CD Munibar Pizarrales
Alineație: Samuel, Calvón, Huerta, Adrián, Rafa, Abel, Adama, Roberto, Traore, Unai și Dah
Înlocuitori: Nuevo, Viti, Garrido, Piñas și Toño

Într-o după-amiază însorită ne-a vizitat meciul de înșelăciune de jos pentru că în prima manșă am câștigat greu. Jocul începe fără un dominator clar, ei presând elaborarea noastră, nepermițând sosiri periculoase și având mai multă minge decât puii culturalisti; dar fără a crea pericol. În minutul 6, Unai a rămas singur în fața portarului, dar nu a putut termina și mingea a ieșit. În minutul 11, un alt șut a fost ratat, iar în al 12-lea Dah, nu a reușit decât să depună mingea în partea de jos a fileului. Încetul cu încetul și creând șanse, am ajuns la 37 în care un jaf în trei sferturi de teren de către Dah s-a încheiat cu Touré 1-0. La reluarea din minutul 1, după o mare mișcare a lui Traoré, am trecut la Unai și 2 - 0. În cel de-al patrulea gol al lui Traore și al 41-lea al lui Toño.

Cultural y Deportiva Leonesa 8-1 CD Fútbol San Andrés
Formație: Viti, Carlos, Vázquez, Baños, Coladilla, Diego, Garrido, Abel, Pablo, Javi și Jesús.

Joc jucat sub o căldură sufocantă, în care a existat un dominator clar al acestuia. Băieții noștri de la Juvenil B au sărit pe teren cu ideea clară de a distribui meciul pe pista rapidă. Și așa a fost, întrucât în ​​primele 45 de minute a fost mai mult decât condamnat cu patru goluri reale și un joc pe cât de serios pe atât de spectaculos. A trecut prin vestiare departe de a-i relaxa, au confirmat că echipa a luat jocul foarte serios și în ciuda numeroaselor schimbări a revenit pentru a domina cu solvabilitate și a condus scorul la o diferență mare

Cadetul A
Cultural și sportiv Leonesa 4-1 CD Ejido
Alineație: Diego, Álvaro, Cristhian, Raúl, Dani, Nacho, Rabanal, Seivane, Percán, Diego și Marcos
Înlocuitori: David, Pablo, Andrés, Aitor și Agustín
Goluri: Marcos, Percán și 2 Diego

CD Ejido 0-11 Cultural și sportiv Leonesa
Formație: Victor, Lucas, Kiko, Saman, Manu, Diego, Nistal, Chus, De Prado, Aitor și Álex
Înlocuitori: Omar, Adri, Guille (inf A), Fer și Andrei
Goluri: 3 Aitor, 2 Manu, 2 Guille, De Prado, Chus și Nistal.

Partid dominat încă din primul moment de cadeții care s-au trezit cu un rival mult inferior. În ciuda dominanței în joc, șansele nu au venit și când au ajuns, portarul rival și-a salvat echipa, astfel încât cutia nu a putut fi deschisă până la jumătatea primei reprize. Chus ar face-o cu o lovitură bună în cruce. Înainte de pauză, ar mai sosi două goluri: unul de la Manu și celălalt de la De Prado care ar face dreptate la ceea ce s-a văzut pe teren. După trecerea prin vestiare, schimbările vor sosi și odată cu ele festivalul golurilor, în mare parte datorită plecării portarului rival de pe teren care ar pune capăt performanței sale mai mult decât remarcabile. Sosirile au fost mult mai clare decât în ​​prima repriză și golurile au căzut unul după altul până au ajuns la scorul final de 0-11, evidențiind dubla lui Guille și hat-trick-ul lui Aitor.

CD Loyola 1 - 9 Cultural y Deportiva Leonesa
Alineație: Iván, Jorge, Marce, Sergio G., Alexander, Hugo (c) și Vegue.
Înlocuitori: Erik, Sergio A., Dani și Samu.
Goluri: Vegue (2), Dani (3), Alexander, Hugo, Sergio G. și Erik.

Meci jucat într-o dimineață toridă și pe un teren în stare proastă. În prima repriză, jocul a fost complet dominat de echipa albă, deși nu foarte fin în fața golului rival. Sosirile în zona locală s-au succedat, dar numai patru dintre acele ocazii s-ar concretiza. Dimpotrivă, rivalul nu a tras nici măcar o dată. La pauză 0 - 4.
A doua parte a fost o continuare a primei. Dominație albă cu eficiență redusă. Încetul cu încetul soseau încă cinci goluri, în mijlocul cărora, echipa locală avea să atingă obiectivul onoarei în singura sosire la poarta albă. Partid fără prea multă istorie în care s-a evidențiat superioritatea grupului culturalist. La sfârșit 1 - 9.

CD La Bañeza 0-4 Cultural y Deportiva Leonesa
Formație: Luis, Hugo Miguel, Viti, Alberto, Pepin, Raúl, Hugo, Álvaro, Dani, Álex și Yago
Goluri: Raúl 2, Hugo și Alberto

Prima repriză foarte aproape în care cele două echipe au avut mai multe șanse să înscrie. Localnicii au profitat de sosirile lor bune pe aripă pentru a căuta centrele care nu s-au terminat în nimic, în timp ce vizitatorii au profitat de presiunea lor bună pentru a monta contrare care au pus apărarea locală în dificultate. După o primă repriză în care scorul nu s-a mișcat, a sosit a doua repriză în care am avea mai mult control asupra rivalului. Ca urmare a presiunii bune efectuate pe tot parcursul jocului, ar sosi un eșec în apărare care ar face ca mingea să cadă la picioarele lui Raúl care l-a bătut pe portar cu un șut superb. Același protagonist în cel de-al doilea gol, după ce a terminat o minge de pe aripă. Al treilea ar veni împotriva lui Hugo care a stat singur în fața portarului și nu a dat greș. Iar ultima ar fi opera lui Alberto după ce a terminat un corner aruncat de Viti.

Benjamin B.
Cultural și sportiv Leonesa 1-10 CD Bosco

Alineație: Flórez, Pablo César, Miguel, Luis, Gómez, Florin și Hugo
Înlocuitori: Dani, Sergio, Héctor, Marco și Juanjo
Scop: Gomez

Benjamin B l-a primit pe Bosco într-una din ultimele zile de ligă pregătit să facă față unuia dintre cei mai duri rivali din categorie.
Deși jocul nu a început așa cum și-ar dori al nostru, vizitatorii au apărut într-o confuzie a apărării culturaliste. Jocul pozitiv bun al băieților noștri a stabilit ritmul jocului, dar din nou superioritatea fizică a rivalului l-a făcut pe Bosco să profite mai mult în tabela de marcaj până când a obținut cinci goluri înaintea cărora au ajuns la pauză.
A doua repriză a fost mai mult la fel, cu excepția momentelor finale în care cel mai tânăr al nostru a călcat pe accelerator și a avut mai multe ocazii, inclusiv un gol al lui Pablo Gómez care face parțial dreptate la muncă și iluzia celui mai tânăr B care se va confrunta meciurile rămase cu mai multă iluzie, dacă este posibil.

Prebenjamin A

Cultural și sportiv Leonesa 6-6 Puente Castro FC
Alineație: 1. Saúl 2. Marco 3.Guzman 4.Sergio 5.Manu 6. Beltran 7.Gaizka
Înlocuitori: 8.Alex 9.Hugo Serrano 10.Hugo Morán 11.Javi 12.Edu

Mare meci al celui cultural dintre cei mai buni ai sezonului, foarte nevoie de puncte.
Primele minute, cultura a adormit până când s-a trezit în minutul 6 cu un gol bun al lui Alejandro care l-a respins pe portarul local din acel moment domino-urile fiind totale pentru cultură și un minut mai târziu Martín a marcat al doilea și al treilea gol aproape urmând ambele prin joc individual. La scurt timp după și după lovitura de colț a lui Benavides, Marcos Arredondo s-a îndepărtat spre golul său marcând în
Autogol. Martin, care de această dată a marcat tot ce a aruncat, a marcat încă 3 goluri în prima repriză .
A doua parte a domino-ului a fost totală de cultura care a marcat de încă 5 ori. În minutele de accidentare, arbitrul a fluierat un penalty într-o mână absurdă a mijlocașului Nicolás de la Cultural și José Serrano s-a ocupat de aruncarea deoparte, fără ca portarul să poată face nimic, un portar improvizat din cauza absenței portarului de start.

Chupetin A
Cultural și sportiv Leonesa 3-4 CD Peña

Alineație: Adri, Bruno, Adam, Mateo, Raul, Angel și Mario.
Înlocuitori: Carlos, Alberto, Guille și Rodrigo.
Goluri: Angel 2, Raúl 1

O splendidă după-amiază de sâmbătă, vorbind atât despre joc, cât și despre vreme, ar duce lollipop-ul culturii să piardă la minim înainte de Peña.
O apărare excelentă însoțită de un atac reușit a sosit în special pe partea stângă a picioarelor lui Mario, a făcut echipa cultă să creadă că, deși a început să piardă, nu s-a prăbușit niciodată, lucru care a fost evidențiat de băieții noștri în ultimele jocuri.
Cu entuziasm și respectând instrucțiunile antrenorilor, Ángel a pus tabelele pe tabela de marcaj. Odată după altă dată, Peña a reușit să meargă înainte cu sosirile pe contraatac, dar echipa locală a egalat scorul până la rezultatul final de 3 la 4 goluri.
Adri impecabil, ca întotdeauna sub bețe, care nu a putut face nimic înainte de cele 4 goluri ajustate la bățul echipei rivale.
Rezultatul nu reflectă jocul local bun, care face pași mari.

Chupetin B.

Atlético Pinilla 3-2 Cultural și Deportiva Leonesa
Alineație: Einar, Dani, Erik, Mario, Pablo, Unai, alvaro.
Înlocuitori: Agustin și Adrian

Am început jocul ca mulți alții, cu mare entuziasm și cu puține ocazii, echipa de cultură a preluat conducerea cu 0-1 cu o frumoasă joacă între Pablo și Mario, terminând cu Alvaro la poarta apropiată.
După aproximativ 15 minute de joc, Pinilla ne înscrie 1-1 în fața unei lovituri cu capul în scurt timp, într-o altă luptă împotriva căreia pinilla nu a putut fi terminată, El Segundo intră și preia conducerea împotriva culturii și sportului leonez.
După pauză, cultura nu renunță înainte de pinilă, își unește forțele și se apără ca nimeni altcineva, înainte de 2-1 pinilla a reușit să înscrie al treilea și în ultimele minute de joc cultura pune 2- 3 în joc de echipă cu definiția lui Mario centrul de mijloc.
Jocul se încheie cu un mare entuziasm și o rușine că nu am rezolvat acest rezultat pe mare.
Joc grozav al acestor mici, continuăm să progresăm fără să renunțăm.