Sevilla FC, cu un jucător mai puțin pentru întreaga a doua repriză, a scăpat de curaj și curaj pentru a depăși un meci care fusese 0-2

atât mult

Noapte magică de Campioni cel care locuia în Sánchez Pizjuán. De la ștampilarea pe pământ la reapariția ca un fenix. Sevilla a obținut trei puncte vitale împotriva lui Krasnodar în lupta lor pentru a fi în faza eliminatorie a Ligii Campionilor, după reveniți dintr-un joc care a fost 0-2 și că a trebuit să se confrunte cu un jucător mai puțin din expulzarea lui Jesús Navas chiar înainte de pauză.

Cei din Nervión sunt lideri de grup cu șapte puncte, la fel ca Chelsea, lăsându-i pe Stade Rennais și Krasnodar la șase puncte în urmă, cu trei jocuri de jucat în faza grupelor.

Sevilla nu a avut timp să regrete după ultimele trei contracarări din LaLiga. Calendarul cere și Campioninu dă armistițiu. vizita Krasnodarului Ramón Sánchez Pizjuán părea un meci cheie în precedentul, așa că Julen Lopetegui a decis să dea continuitate echipei sale de garanție, dar fără Fernando, că jocul a început pe bancă.

Primele minute ale meciului au descoperit rapid intențiile lui Sevilla. Purtând toată greutatea și dominația, cei de la Nervión au început să arate o față total diferită de cea oferită înultimul meci de ligă împotriva Athletic Club. O interogare în VAR, pentru o posibilă penalizare în zona de vizitare a aprins rapid jocul, dar Felix Brych s-a consultat pe monitor și nu a văzut nimic lustruit pentru a fluiera penalizarea maximă.

În ciuda superiorității locale din prima 15 minute, unde mai întâi Jesús Navas și apoi Joan Jordán au reușit să deschidă cutia, o mizerie defensivă l-a forțat pe Joules Koundé să facă un fault care să se încheie ducând la surprinzătorul 0-1 din Krasnodar. Suleymanov cu mare subtilitate a pus mingea peste barieră, imposibil pentru Vaclik, care nu putea participa decât la opera de artă a rusului.

Când totul părea că nu se poate agrava. Krasnodar a dat loviturauro lovitură la 20 de minute. Prin VAR, arbitrul a acordat un penalty lui Suleymanov. De la unsprezece metri, Berg a făcut același lucru, învingându-l pe Vaclik și lăsând Sevilla cu un neașteptat 0-2 în mai puțin de trei minute.

Lopetegui sa mutat pentru a încerca revenirea

Două lovituri și, așa, la rând, era ceva care nu făcea deloc parte din planurile lui Lopetegui. Sevilla a trebuit să vâslească împotriva curentului și să improvizeze într-un joc care avea nevoie de mai mult castă și curaj ca niciodată. Prin urmare, tehnicianul a decis să se miște rapid.

La 33 de minute, Jules Koundé și Escudero Au părăsit postul pentru a-i admite pe Óscar Rodríguez și Marcos Acuña. Cu o apărare de trei și încă un jucător la mijloc, Lopetegui a pus toată carnea pe grătar pentru a încerca machado-ul.

Și atât de mult urciorul merge la sursă, încât s-a rupt în cele din urmă. Șansele nu s-au oprit din acumularea în secțiunea finală a primei reprize și, odată cu aceasta, a venit și golul inevitabil al Sevilla. Ivan Rakitic a îndeplinit prima misiune și a pus bazele revenirii cu 1-2 chiar înainte de pauză, cu un cap superb.

Cu toate acestea, când prima repriză părea deja pe drumul spre pauză, un contraatac al lui Krasnodar a schimbat complet jocul. Când Utkin era singur în fața Vaclik, Iisus Navas nu a putut face altceva decât să comită o greșeală obligatorie care l-a costat roșu direct. Din fericire pentru localnici, faultul periculos s-a încheiat la barieră și odată cu acesta o primă repriză nebună.

A doua oară

Sloganul din cele 45 de minute a fost clar: înscrieți egalitatea cât mai curând posibil. O idee pe care voia să o ducă la îndeplinire rapid Oscar Rodriguez, care a avut primele două șanse să echilibreze duelul în barele de deschidere.

După cum era de așteptat, Sevilla a început să lovească un zid. Rușii au așteptat sosirile la Sevilla și au alergat sălbatic împotriva lor. Unul dintre acestea era pe punctul de a încheia jocul la 60 de minute, dar Berg a ratat din greu o minge care striga să fie terminată.

Au intrat Fernando și En-Nesyri să aducă o oarecare prospețime atacului și să ofere un plus de soliditate în fața constanțelor contra ale vizitatorilor. Schimbările păreau să dea roade, deoarece Sevilla a avut cea mai clară din a doua repriză, opera lui Rakitic care a lovit mingea în bara transversală a porții apărate de Safanov.

En-Nesyri îl salvează pe Sevilla FC

În această căutare necontenită a obiectivului, Sevilla a reușit să-l găsească. Cu 20 de minute rămase, En-Nesyri a pus tabelele pe tabela de marcaj. Acum, a rămas cel mai complicat lucru, să finalizăm certificarea unei reveniri pe cât de vitală, pe atât de esențială pentru aspirațiile europene ale rojiblancilor. Și a făcut-o.

Din nou En-Nesyri, din nou un atacant care nu eșuează când este nevoie. Atacantul marocan a realizat ceea ce părea imposibil atunci când la marginea pauzei echipa a rămas cu una mai puțin. castă și curaj cel cu care se laudă atât de mult în Nervión a ieșit la iveală când era cel mai necesar, și în mai puțin de trei minute En-Nesyri a făcut o dublu care merita o revenire de Champions.

În ultimele minute, tabelele care marcaseră întâlnirea au fost întoarse. Sevilla a considerat deja misiunea lor îndeplinită, așa că au decis să se retragă, încetiniți și așteptați să propună Krasnodar de data asta. În ciuda faptului că au avut câteva ocazii în ultima secțiune, cei de la Lopetegui au deținut arreónul rus și au certificat un victorie foarte importantă asta îl face să facă față angajamentului important al ligii împotriva lui Osasuna cu o altă față.