Khimki a învins Zenit St. Petersburg cu 88:83 (19:27, 25:20, 19:20, 25:16).

bertan

Timma a petrecut 31 de minute și 19 secunde pe teren, transmitând singurul șut în două puncte și două din șapte șuturi lungi la coș. De asemenea, a luptat cu patru recuperări, a jucat de patru ori, a marcat de patru ori și a obținut șapte puncte de eficiență.

Între timp, Bertāns a jucat timp de 12 minute și 16 secunde, realizând unul din cele două lovituri în două puncte și două din cele două "tripluri". De asemenea, odată ce ați blocat coșul de gunoi, ați luat două note și un factor de eficiență de cinci.

Alexei Swede a înscris 24 de puncte pentru oaspeți, 19 puncte pentru Erik McCollum și 11 puncte și nouă mingi sub coșuri pentru Greg Monroe.

Adversari 24 de puncte pentru Billy Beiron și 15 puncte pentru Austin Holins.

„Khimki” cu două victorii în opt jocuri în tabelul turneului ocupă locul 16 din 18 echipe.

Între timp, TD Systems Baskonia de la Artūrs Kurucs, reprezentat de Vitoria, a învins-o pe Fenerbahce Beko din Istanbul cu 86:68 (20:21, 25:15, 19:23, 22: 9).

Kurucs a avut doar două minute și 54 de secunde pe teren, timp în care a provocat o încălcare a regulilor, obținând o eficiență de unul.

25 de puncte și șapte recuperări pentru Alek Peters, 19 puncte și șase au provocat comentarii pentru lituanianul Rokas Gedraitis.

Cehul Jan Wesel a câștigat 15 puncte pentru oaspeți.

Clubul din Vitoria cu un bilanț de 3-4 este pe locul 12.

În lupta principală de la casa lui Kaunas „Žalgiris”, CSKA Moscova (Rusia) a renunțat la 78:87 (17:26, 21:19, 20:21, 20:21).

Marius Grigonis a înscris 19 puncte pentru echipa gazdă și a provocat șapte note pentru adversari, dar în rândurile oaspeților, fără a juca pentru Jānis Strēlnieks, cel mai productiv cu 27 de puncte și cinci pase productive a fost Mike James.

„Žalgiris” se află pe locul șase cu cinci victorii în nouă bătălii, dar CSKA cu șase reușite în aceleași bătălii, pe locul trei.

Într-un alt meci, Istanbulul Anadolu Efes a cedat Bayern München cu 71:74 (23:22, 14:20, 20: 8, 14:24).

19 puncte și cinci recuperări pentru Tibor Pleiss în favoarea clubului din Istanbul, dar 15 puncte și 11 pase decisive pentru tipul „Boldvin IV” pentru oaspeții „dublu-dublu”.

Valencia (Spania) l-a învins și pe Panathinaikos Opap din Atena cu 95:83 (22:21, 23:20, 25:25, 25:17) în câmpul lor.

Victoria cu 18 puncte și șase pase decisive a fost promovată de Clement Prepelich, în timp ce clubul din Atena a primit 15 puncte de la Shelvin Meks.

Tot în acest sezon, zece țări cu 18 echipe sunt reprezentate în Euroliga, ceea ce este la fel ca în sezonul precedent. Echipele vor juca un turneu în două runde, primii opt intrând în playoff. Campioana Euroliga va fi stabilită la Köln, unde se va disputa turneul Final Four.

Sezonul trecut, campioana nu a fost determinată, iar turneul s-a încheiat cu șase runde înainte de sfârșitul campionatului regulat.