• Rakitic: "Modric și restul știu că Messi este diferit"
  • Machín oferă Real Madrid un exemplu înainte de Krasnodar - Sevilla
  • Program internațional și unde să urmăriți Betis - Dudelange
  • Program internațional și unde puteți vedea Krasnodar - Sevilla

Sevilla a pierdut cu 2-1 în Krasnodar în al doilea citat al Grupa J pe Europa League și a recunoscut prima înfrângere din acest sezon în turneul pentru care este de cinci ori campion, într-o confruntare în care a preluat conducerea în prima repriză, dar rușii, care au tras de trei ori pe transversală, au revenit în a doua.

scoate

Sevilistii au profitat cu un autogol de Kaboré, după o licitație de Nolito, Într-o primă repriză proastă, și după pauză, când se părea că reacționează, Krasnodar, noul lider al grupării, s-a răzbunat pentru șuturile la poartă și a transformat tabela de marcaj cu golurile uruguayanului Pereyra Da Okriashvili, acesta trei de la capăt.

Europa League - Faza grupelor - Grupa J - Krasnodar v Sevilla MAXIM SHEMETOV Thomson Reuters

O primă parte de uitat

Echipa spaniolă nu a fost niciodată confortabilă și, cu creierul său, argentinianul Ever Banega, dezorientat într-un mijloc de teren în care nu a găsit prea mult ajutor Roque Mesa și Nolito, a generat puține sosiri, mai concentrate pe acoperirea golurilor din spate împotriva unui Krasnodar care, datorită fizicului său, a preluat zona centrală și a fost eliberat cu atacuri verticale. Acestea au fost intermitente și nereușite, ca într-o lovitură din fața suedezului Viktor Claesson, golgheterul lor, la scurt timp după ce a început ciocnirea, și acest lucru a fost mulțumit de Sevilla într-o primă repriză proastă, în care Pablo Machin au greșit foarte tare.

O ocazie la marginea primului sfert de oră Muriel, care nu a conectat bine șutul său la centrul brazilianului Păianjen, o lovitură mare de Promes iar altul departe de Arana era bagajul ofensator al hispanicilor, care, încet și cu distracții în spate, au fost depășiți. Cu toate acestea, Krasnodar, care a scăzut în ultimul moment din atacantul brazilian Ari din cauza neplăcerilor, nu a avut noroc în încercările sale împotriva poartei cehe Tomas Vaclik și a lovit mingea de două ori pe transversală cu ajutorul Mamaev, când a condus un corner în 20, iar burkinabul Charles Kaboré, cu un șut puternic în 25. Norocul care nu i-a zâmbit rușilor s-a alăturat cu două minute înainte de pauză cu Sevilla, care a mers înaintea pe tabela de marcaj cu o repetiție lovitură de colț în care Nolito a terminat la poartă și mingea a fost deviată de Kaboré spre fundul porții sale.

Golazo merită o revenire

Prea mult premiu pentru meritele unuia și altuia. La reluare, scenariul nu s-a schimbat la început și rușii, mai concentrați asupra atacului, au fugit în bara transversală pentru a treia oară într-un șut din voleu al lui Claesson la 9 minute din această perioadă. Acest lucru nu l-a descurajat pe Krasnodar, deoarece un minut mai târziu, suedezul, din nou, a eșuat într-o mână împotriva lui Vaclík atunci când a trimis mingea, în timp ce Sevilla a vrut să se trezească și a căutat golul, deși timid, ca în două opțiuni pe care Muriel nu le-a făcut profită de., pe care l-a ușurat în timpul jocului André Silva, „Pichichi” din Liga. Cu puțin înainte de ecuatorul celei de-a doua reprize, "los toros", ca acest club din sudul Rusia, Nu au iertat și, ca urmare a insistențelor lor, au obținut 1-1 într-o mare acțiune a uruguayanului Mauricio Pereyra, care tocmai plecase la Kaboré, prin lovirea unui șut încrucișat și după ce a făcut un perete dublu către portarul Sevilla.

Echipa spaniolă a căutat reacția după lovitură. Machín a scos atacatori și greutăți de genul Franco Vazquez Da Ben yedder, pentru Nolito și Promes - la acesta după ce a ratat golul cu o ocazie minunată la 74 de minute. Argentinianul a avut două opțiuni bune de a înscrie în această treaptă finală, mai ales atunci când, singur, a plecat spre centru Navas, dar cel care a făcut-o a fost Krasnodar, la trei minute de la final, prin nou-încorporat Tomike Okriashvili. Cu un șut chilian, după o lovitură liberă excelentă din partea ecuadorianului Ramirez pe care Vaclik l-a respins, georgianul a culminat cu revenirea echipei sale cu 2-1 înainte de dezamăgirea fanilor Sevilla.

Krasnodar 2-1 Sevilla

Krasnodar: Kritsyuk; Petrov, Martynovich, Spajic, Ramírez; Gazinskiy, Kabore, Mamaev; Wanderson, Cave, Claesson.

Sevilla: Vaclik; Sergi Gómez, Kjaer, Gnagnon; Jesús Navas, Nolito, Roque Mesa, Banega, Guilherme Arana; Muriel, Promes.

Obiective: 0-1, Kabore (p.p.); 1-1, 72 'Pereyra; 2-1, 88 'Okriashvili.

Arbitru: Martin Strömbergsson (Suedia).

Incidente: Meci corespunzător celei de-a doua zile din etapa grupelor din Europa League disputat pe stadionul FC Krasnodar (Krasnodar) în fața a 30.000 de spectatori.