sport

Rafael Escobar consideră cele două meciuri oficiale din fața lui Arcos drept înfrângeri.

care ratat

Zona 11 Antequera, 31 august 2017 - 02:07

Visul Copa del Rey pentru Arcos a durat 90 de minute. Antequera și-a afirmat statutul local pentru a înscrie o victorie cu două goluri la zero, ceea ce îi lasă pe bărbații lui Rafa Escobar în șanț, care în primele sale două meciuri oficiale a suferit același scor împotriva lui Alcalá de Guadaira și, ieri, în fața întregului oraș al dolmenelor. Două jocuri în care Arcos nu a văzut ușa și că printre rândurile sale îi are pe cei doi marcatori ai grupei X din Divizia a III-a, Antonio Sánchez, care a început ieri, și David Camps, care a ieșit în a doua repriză când tablou de bord A reflectat deja rezultatul care la final a fost definitiv.

Rangerii de munte oarecum intimidați au început în El Maulí de Antequera. Arcenienii au renunțat la inițiativa de start, iar echipa Malaga nu a pierdut ocazia de a pune un gard de plecare pe poarta păzită de Montiel. Primii care au observat, totuși, au fost cei din Cádiz, cu o lovitură îndepărtată a lui Melo care a ratat peste transversala lui Luisma. Ar fi singura abordare periculoasă pentru Arcos, care din acel moment și-a văzut adversarul depășindu-l pe dreptunghi. Luis și-a încercat norocul și o combinație între Cala și Juanillo a fost aproape de a duce la 1-0. Da, numărul 11 ​​al blanquiverdelor ar pătrunde în plasă aproximativ un sfert de oră de joc, dar arbitrul concursului a înțeles că este în ofsaid când a primit o respingere de la Diego.

Arcos a vrut să-și revină din frică. Mai întâi cu un centru de la Oca care nu a găsit un partener în șut și puțin mai târziu după un șut de la Giráldez care a ratat cu puțin. Cadrul din Cadiz a reacționat la atacurile locale. Cu toate acestea, tabloul de bord nu s-ar mișca până la pauză. Prima parte a alternativelor, dar căreia îi lipsea doar sosul de gol.

Schimb decorarea jocului după pauză. Antequera a continuat să suporte greutatea jocului, dar acum și-a găsit scopul. Mai mult, oamenii lui Aybar au rezolvat egalitatea pe calea rapidă, în doar șase minute. Mai întâi într-o greșeală a apărării Arcos de care Luis a profitat pentru a recupera mingea și a stabilit 1-0. La doar cinci minute mai târziu, Luis a participat la Juanillo pentru a condamna meciul. De atunci, echipa, așa cum a recunoscut Rafael Escobar într-o conferință de presă ulterioară, s-a „prăbușit” și nu a mai putut să intre înapoi într-un joc pe care oamenii din Malaga știau să-l doarmă după bunul plac.