Villarreal B a început să sufere, dar Alfonso Pedraza a obținut victoria pe drumul cel bun

Villarreal B a afirmat un contraatac letal pentru a-l învinge pe Hercules la Rico Pérez. Două goluri ale lui Pedraza și alte două ale lui Franco Acosta au dat echipei galbene o victorie care lasă echipa din Alicante foarte atinsă de înfrângere și lipsa lor alarmantă de gol. Nu părea că jocul s-ar putea încheia cu 0-4 după ce s-a văzut în primele 30 de minute. Hercules a ieșit într-un plan dominant și după 10 minute a generat trei șanse clare de scor pe care Nieto și Gato nu s-au materializat de două ori.

partea

Villarreal B a început să meargă împotriva lui după ce a supraviețuit în primul sfert al jocului și la unul dintre primii lor sosiți în zona locală a marcat prin Pedraza. Cu 0-1 s-a ajuns la restul. În a doua repriză, Hercules a căutat egalarea, dar un nou contraatac al rivalului lor a fost culminat cu un gol de Pedraza. 0-2 a fost prea mare pentru o echipă din Alicante care a continuat fără succes în atac.

0: Hercules Iván Buigues, Rafita (Rojas, 39´), Paco Peña, Atienza, Álex Muñoz, Yeray, Nieto, Miñano (Juanma Espinosa, 71´), Portillo, Gato și Adri Cuevas (Mariano, 72´).

4: Villarreal B Aitor; Carlos Julio, Marcos Mauro, Pablo Iñiguez, Adrián Marín; Iván Alejo, Rodri, Anton Shvets (Leo Suárez, 74´), Pedraza (Pablo Larrea, 68´); Fran Sol și Carlos Martínez (Franco Acosta, 66´).

GOLURI 0-1 Pedraza, m. 31; 0-2 Pedraza, m. 56; 0-3 Franco Acosta, m. 71; 0-4 Franco Acosta, m. 88.

ARBITRU Pedro Sureda Cuenca (Mallorca). El i-a îndemnat pe localnici pe Paco Peña și pe Yeray; și vizitatorii Marcos Mauro și Anton Shvets.