Echipa din San Sebastian nu a putut menține avantajul obținut cu 1-0 în prima manșă.

Societate reală nu va juca în Europa League după ce a fost bătută cu 3-0 în câmpul Krasnodar Rusă, într-un meci în care donostiarra a oferit o imagine de nerecunoscut.

este

Krasnodar a arătat o imagine diametral opusă strategiei defensive pe care o prezenta Anoeta și s-a dus pentru joc încă din primul minut împotriva unui Real care a dat înapoi și a speculat cu tabela de marcaj.

Real a reușit să plătească scump pentru protecția excesivă a zonei lor de când a lansat mijlocul terenului Krasnodar, care a fost plantat din nou și din nou în zona San Sebastian și s-a bucurat de opțiuni clare de gol în prima repriză.

Norocul s-a confruntat cu echipa de Jagoba Arrasate pentru că la sfârșitul primei reprize, în minutul 40, a reușit să accepte golul care ar fi echilibrat egalul într-o lovitură directă din Jedrzejczyk la ieșirea dintr-un corner, la care argentinianul Gero Rulli a dat un răspuns spectaculos, care a debutat într-un meci oficial cu Real.

Dominanta ruseasca

Scenariul nu s-a schimbat prea mult într-o a doua repriză dominată în întregime de Krasnodar care, totuși, a suferit într-o lovitură de Sergio Canales care și-a văzut licitația avortată de Dikan în minutul 57.

Acest lucru a venit în minutul 70 când rușii au obținut un penalty într-un atac nevinovat al lui De la Bella, ceea ce a dus și la golul de penalizare maximă al lui Joazinho și la 20 de minute pentru a apăra un rezultat care a acordat doar prelungiri.

Arbitru: Szymon Marcinak (Polonia). L-a eliminat pe Markel Bergara cu o avertizare dublă și pe Joazinho direct în minutul 90. Rezervări pentru Zurutuza, Iñigo Martínez, De la Bella și Zaldua.
Obiective: 1-0, min. 70: Joazinho. 2-0, min. 88: Pereyra. 3-0, min. 89: Ari.
Incidente: 28.000 de spectatori pe stadionul Kuban, în etapa a doua a play-off-ului pentru a se califica în faza grupelor din Europa League. Portarul argentinian Gero Rulli a fost accidentat și a fost înlocuit de Zubikarai.