Trimite unui prieten

Mai mulți sportivi de la Vino de Toro Caja Rural au participat la Campionatul Provincial Salamanca desfășurat sâmbăta trecută, 22 iunie.

bună

În proba de 3.000 de metri, o expoziție a atletului veteran Jesús Galache Sánchez, care a obținut victoria, cu un timp bun de 8: 59.24. Alberto Marcos Rodríguez a fost al doilea, cu 9: 07.03.

În semifinalele sprintului de 100 de metri, reprezentarea Vinului din Toro Caja Rural atât la categoria masculină, cât și la cea feminină. La sprintul de 100 de metri feminin, Omayma Aros El Morabet a participat la a doua serie, care a fost a șaptea, cu un timp de 15.00. La categoria masculină, Jonathan García Vergel a fost al patrulea în seria sa, scuturând bine din maximul său personal, oprind timpul de 11.17. În aceeași serie, Javier Boada Santos a fost al cincilea, cu 11,46.

Și în finală, Omayma a obținut victoria în finala sa, cu un timp de 14,98 (-1,7), în timp ce Jonathan a fost din nou pe locul patru, cu un timp de 11,58. Omayma a participat, de asemenea, la testul de săritură în lungime, unde era foarte aproape de marcajele sale, cu o săritură mai bună de 4 metri și 16 centimetri, ceea ce a fost suficient pentru ca ea să fie a doua în competiție.

În tripla săritură, la categoria feminină, Juan Ignacio Úbeda Nuño, s-a întors în groapă, după o lungă perioadă de timp fără să poată concura, suferind de disconfort la genunchi, și a ocupat locul al doilea în concurs, cu un salt de 13 metri și 49 de centimetri. În cele din urmă, în cursa de 1500 de metri la categoria masculină, Adrián España Dos Santos a fost al treilea, cu un timp de 4: 39,49.

În cea de-a XXXII-a ediție a Cross Virgen del Amparo de Castejón, desfășurată în orașul rioian Castejón, Ignacio García Ramón a câștigat categoria masculină, pe o distanță de 5 kilometri de traseu urban, pentru care a investit un timp de 16 minute și 40 secunde.

În cea de-a șasea cursă populară Aldeamayor Golf, care a avut loc în municipiul Valladolid Aldeamayor de San Martin, José Antonio Revilla González a obținut victoria la categoria Master D și a fost al cincilea general. La rândul său, Juan Antonio Verdugo Arévalo a câștigat, de asemenea, categoria Master F și a fost al 47-lea în general din cei peste 150 de sportivi care au participat la aceasta.

O nouă limbă a circuitului Legua a Legua de Palencia a fost, de asemenea, contestată, de această dată în municipiul Palencia din Fuentes de Nava. În circuitul de peste 5.500 de metri, Roberto Peral Serrano a fost al treilea la categoria Master B, precum și al șaptesprezecelea în general. La categoria Master C, victorie pentru Jesús Ramón García García, care a fost al nouăsprezecelea în general. Al patrulea din aceeași categorie a fost Jesús Ángel Izquierdo Sanz, care a fost, de asemenea, 38 al general. Al doilea în categoria Master D a fost Jesús Manrique Martín și, de asemenea, locul 46 în general. În cele din urmă, José Ángel Rabadán Enríquez a fost al paisprezecelea la categoria Master B și 68 al general, dintre cei peste 400 de sportivi din competiție.

Și după sentimentele bune prezentate sâmbătă pe pista Salamanca, Jesús Galache Sánchez a revenit la fața locului duminică 23 iunie la V Cross Nava din Franța, pe un traseu de 10 kilometri. Isus a fost al doilea în test, la doar 60 de secunde în urma câștigătorului.