Barreto Sanchez și Mintegi del Olmo sunt speranța spaniolă în sferturile de finală

Juan Carlos Ferrero ITF Junior Grade 1 Trophy Continuă cu meciuri de nivel foarte înalt, unde joi, sferturile de finală masculine și feminine au fost sigilate. Ane Mintegi rămâne într-o stare de grație și a învins-o clar pe britanica Eva Shaw cu 6-2, 6-2.

junior

În partea de jos a remizei feminine, numărul 2 mondial Alexandra Eala a învins-o pe valențiana Raquel Gonzalez, lăsându-l pe Mintegui singur să reprezinte Spania în sferturile de finală. O altă favorită, andorrana Victoria Jimenez - Kasintseva a câștigat 2/6 6/4 împotriva Laura Hietaranta.

Cei mai buni trei juniori din lume sunt încă în viață în tabel și lupta pentru a termina primul an al lumii este acerbă. Chiar vinerea aceasta este de așteptat un meci grozav în care Mintegi o va înfrunta pe actualul număr 1 și campioana Roland Garros Junior, franceza Elsa Jacquemont.

În boxa masculină, jucătorul de la academia unde are loc ITF J1, valențianul Diego Barreto Sánchez El l-a câștigat pe belgianul Martin Katz până la 6/07/6 (3), iar vineri, elvețianul Noah López va fi măsurat în sferturile de finală care vine din înfrângerea principalului favorit al cutiei.

Două procese autentice prin foc pentru ultimii membri ai armatei junior în picioare.

Trebuie amintit că Din 2013 a existat întotdeauna un campion spaniol la turneu și care este în prezent prezentul și viitorul clar al tenisului nostru: Alejandro Davidovich, Carlos Alcaraz sau Jaume Munar printre alții.

În continuare, împărtășim restul meciurilor din ziua de vineri în care se vor juca sferturile de simplu și semifinalele de dublu:

Aleksander ORLIKOWSKI (POL) [7] vs. Jack PINNINGTON JONES (GBR)

Matilda MUTAVDZIC (GBR) [4] vs. Ekaterina MAKLAKOVA (RUS)